Barion Pixel
Kiadói ár
10.880 Ft
Eredeti ár
18.960 Ft
Webshop kedvezmény: 8.080 Ft 43%
Online kiadói kedvezmény minimum 25%
Személyes vásárlás -15% a BookUp Könyvesboltban
GLS, MPL, Foxpost, Packeta Kedvező díjskálák
Summer Sale - Keresd az extra ajánlatot!

Pulitzer-díjas Colson Whitehead csomag - KULT könyvek

Kiadói ár
10.880 Ft
Eredeti ár
18.960 Ft
Webshop kedvezmény: 8.080 Ft 43%
Kívánságlistára teszem
ISBN: colson-whitehead-csomag

Kétszeres Pulitzer-díjas Colson Whitehead csomag - KULT könyvek - 4 kötet

 

Alig néhány író kapta meg eddig kétszer a Pulitzer-díjat: William Faulkner, John Updike, Booth Tarkington és negyedikként Colson Whitehead. Olyan szerzővel van tehát dolgunk, akinek nemcsak víziója van az írásról, hozzá húsba vágó témái, építően kritikus meglátásai a társadalomról, de át is tudja adni szövegeivel a gondolatot, melyet közvetíteni akar.

Leírás

Kétszeres Pulitzer-díjas Colson Whitehead csomag - KULT könyvek - 4 kötet

 

 

Alig néhány író kapta meg eddig kétszer a Pulitzer-díjat: William Faulkner, John Updike, Booth Tarkington és negyedikként Colson Whitehead. Olyan szerzővel van tehát dolgunk, akinek nemcsak víziója van az írásról, hozzá húsba vágó témái, építően kritikus meglátásai a társadalomról, de át is tudja adni szövegeivel a gondolatot, melyet közvetíteni akar.

 

 

Harlemi kavarás - KULT Könyvek - Colson Whitehead

21. SZÁZAD KULT KÖNYVEK - a világirodalom könyvsikerei

Fordító: Pék Zoltán

 

 

„Sistergő rabló-pandúr történet.” (Publishers Weekly)

„Olyan, mint maga az élet. Örömteli, humoros és tragikus.” (Booklist)

 

Colson Whitehead kétszeres Pulitzer-díjas, Nemzeti Könyvdíjas író új regénye az 1960-as években játszódik, New Yorkban. Ray Carneyt Harlemben ismeri az egész környék, megfizethető bútort árul a 125. utcai üzletében, ebből tartja el a családját. Felesége, Elizabeth állapotos, jön a második gyerek. Otthonuk nem valami nagy – Elizabeth pénzes szülei nem is örültek a házasságnak, nem szívelik Rayt –, de azért mégis csak otthon. Carneyról kevesen tudják, hogy a becsületes életvitel felszíne mögött becsúszott már neki néhány stikli. Kétes alakokkal tartja a kapcsolatot. És a stiklik egyre húzósabbak. 

Freddie, az unokatestvére kisstílű enyves, Carney segít neki ezt-azt elpasszolni. Freddie beszáll egy bandába, ami azt tervezi, hogy kirabolja a Hotel Theresát, Harlem egyik nagymúltú szállodáját, és az akcióhoz Rayre is szüksége van. Ahogy az lenni szokott, semmi nem úgy sikerül, ahogy Freddie eltervezte, és Ray hiába kapálózik, egyre mélyebbre kerül a csávába. Már nem csak a hírneve forog kockán – a bőrére megy a vásár.  

Bűnregény? Moralitás? Társadalmi regény? Feketék és fehérek egymás mellett ebben a retró gyöngyszemben, amely végeredményben nem más, mint egy megható szerelmes levél a régi Harlemhez. 

 

 

A 21. Század Kiadó ajánlója

Alig néhány író kapta meg eddig kétszer a Pulitzer-díjat: William Faulkner, John Updike, Booth Tarkington és negyedikként Colson Whitehead. Olyan szerzővel van tehát dolgunk, akinek nemcsak víziója van az írásról, hozzá húsba vágó témái, építően kritikus meglátásai a társadalomról, de át is tudja adni szövegeivel a gondolatot, melyet közvetíteni akar.

A szerző legújabb regénye, a Harlemi kavarás jócskán változtat Whitehead eddigi percepcióján, hiszen műfajában, stílusában is friss dologgal próbálkozik: a thriller területére kalandozik, olyan nyers vagánysággal és retró érzéssel, hogy Quentin Tarantino is megirigyelné a benne lévő spirituszt. Egyvalami nem változott az író új művében az előzőekhez képest: a csökönyös ragaszkodás az irodalmi minőséghez, önazonossághoz és az emberi esendőség rétegeinek precíz felfejtéséhez. 

Az 1960-as évek New Yorkjában, azon belül is a mindig eleven Harlemben játszódó történet főhőse Ray Carney, akire egy napon rámosolyog a szerencse: amikor halott apja autójában felfedez egy köteg készpénzt, az pont elég ahhoz, hogy egy kis bútorüzletet nyisson a 125. utcában. Ezzel kezdetét vehetné Ray stikliktől mentes (vagy csak kisebb stiklikkel övezett), tisztességes családi élete, ha társadalmi és személyiségbeli predesztinációja nem akadályozná ebben.

A forrongó Harlem olyan plasztikusan elevenedik meg a lapokon, hogy szinte együtt sétálgatunk, menekülünk, részegedünk le a szereplőkkel, vagy nézzük végig, hogy valakit megkéselnek a zsúfolt bérházak, a sztárokkal teli színházak, bűzös szerencsebarlangok között, miközben végig szól a jazz. Ez a Harlem ugyan már nyomába sem érhet a húszas években reneszánszát élő környéknek, de a regényben bemutatott hatvanas évekbeli negyed világa is gazdag hangulattal bír. Ami persze koszos is és kegyetlen.

A harlemi noir, bűnügyi regény műfaját is megújító kötet, mely a műfajt irodalmi szempotból is újraértelmezi, a Whitehead által oly kedvelt hiperbolákkal él: az élet alatti életet, az emberben lévő másik embert, és egy külön társadalmat mutat be a társadalomban.

Ráadásul a krimi műfaja több teret enged a játéknak és a humornak, nyilatkozta a szerző, Ray Carney figurája pedig igazán olyan figura, akinek érdemes szurkolni. Legalábbis az író nagyon szurkolt neki alkotás közben, aminek felszabadító hatása érződik a szövegen.

 


 

 

Retró gyöngyszem, amely végeredményben nem más, mint egy megható szerelmes levél a régi Harlemhez.
 

 

 

 

Alvilági becsület - Colson Whitehead - KULT

New York Times Bestseller

 

1970-es évek, Harlem. Ray Carney, a korábbi orgazda jelenleg köztiszteletben álló bútorbolt-tulajdonos: érthető, hogy igyekszik nem ütni bele az orrát semmibe. Amikor ártatlan szívességet kér régi rendőrségi kontaktjától, Munsontól, az univerzális megoldóembertől, cserében Munson is kér valamit. És ezzel máris újrakezdődnek a stiklik - nincs kiszállás, és ez valakinek az életébe kerülhet.

 

Miközben az ország a Függetlenségi Nyilatkozat elfogadásának kétszáz éves évfordulójára készül, Harlemben rejtélyes módon egymás után égnek le egész háztömbök. Carney egyik bérlője egy tűzesetben súlyosan megsérül, és Carney megejtően brutális cimboráját, Borsot bízza meg a nyomozással. A két zsivány harcba száll azokkal, akik az omladozó metropoliszt kezükben tartják: a necces, agresszív, velejükig romlott alakokkal.

 

Az Alvilági becsület egyfelől fekete humorú történet a városról az 1970-es évek régi vágású káoszában, amelyre ma már nosztalgiával tekinthetünk, másfelől lopva elkapott portré arról, mit is jelent a család szó. Szigorú noir, amely ismét bizonyítja, hogy Colson Whitehead úgy ismeri a korszakot és Harlemet, ahogy rajta kívül senki.

 

 

 

 

 

 

A föld alatti vasút - Colson Whitehead - PULITZER-DÍJ 2017  

 

Fordította: Gy. Horváth László

 

21. SZÁZAD KULT KÖNYVEK - a világirodalom könyvsikerei

Pulitzer-díj, 2017!

Nemzeti Könyvdíj (USA), 2016!

„Az Év Könyve”, Amazon.com, 2016!

The New York Times-bestseller, 2016!

„Az Év Könyve”, The New York Times, 2016!

„Az Év Könyve”, Goodreads, 2016!

Cora rabszolga egy georgiai ültetvényen, az élete maga a pokol – és talán senkinek sem annyira, mint neki. Anyja ugyanis magára hagyta a fiatal lányt, ráadásul barátai sincsenek, hiszen a rabszolgákat nem csupán az ültetvényesek sanyargatják, de azok is gyötrik egymást, kegyetlenül, brutálisan. Cora végül arra jut magában, hogy nincs más lehetősége, mint a szökés. Amikor először hall a föld alatti vasútról, erről a rabszolgák északra menekítésével foglalkozó titkos szervezetről, elhatározza, hogy bármi történjék is, útnak indul. Azt azonban nem is sejti, milyen hosszú és gyötrelmes lesz ez az út… 

Colson Whitehead fordulatos, megindító regénye, A föld alatti vasút (The Underground Railroad) az 1800-as évek Amerikájába viszi az olvasót, ahol rabszolgatartók és abolicionisták feszülnek egymásnak szóval és tettel, s ahol a szökött rabszolgák és segítőik büntetése kínhalál – a feketék élete ugyanis sokak szemében nem annyira értékes, mint fehér embertársaiké. A kötet az elmúlt év talán legnagyobb irodalmi szenzációja és egyik leghangosabb köny​v​sikere volt, melyből az Oscar-díjas Holdfény című film rendezője, Barry Jenkins sorozatot forgatott az Amazon megbízásából.

„Egy elpusztíthatatlan tizenéves lány, akinek pokol az élete, egyszer csak úgy dönt, elég. Az útja is pokol, de senki, semmi nem tudja megállítani. Egy csoda ő. 

És visszafogottan nagyszájú. Gúnyos, öngúnyos, mindenben talál valami kesernyés nevetnivalót. Cinikus is, romantikus is. Menekülés közben arról álmodik, egyszer majd neki is lesz családja. Saját konyha, saját szobák, gyerekek. Őket el is tudja képzelni. Csak a férjét nem. Annak nincs arca, csak egy sötét tömeg az árnyékban. Mióta kiskamaszként megerőszakolták, azt se bírja, ha hozzáérnek.

De ha a szabadság meglesz, talán ez is megváltozik. Szóval menekül, fogcsikorgatva. És hihetetlen, mi mindent tanulhatunk tőle útközben. Érdemes vele tartani.”

Gy. Horváth László, a kötet fordítója ajánlja Colson Whitehead A föld alatti vasút című könyvét. 

Obama olvasmánylistájáról szóló bejegyzés itt érhető el  - Könyvesblog

Olvass bele blog Pokolból a föld alá címmel megjelent bejegyzés itt érhető el

Filmtekercs.hu bejegyzése a könyvről itt olvasható el

Ekultura bejegyzése itt olvasható el

 

 

 

A Nickel-fiúk - KULT Könyvek - Colson Whitehead, Pulitzer-díj 2020

fordító: Pék Zoltán

21. SZÁZAD KULT KÖNYVEK - a világirodalom könyvsikerei

Pulitzer-díj, 2020!

The New York Times-bestseller, 2019!

„Az Év Könyve”, TIME Magazin, 2019!

The Kirkus Prize, 2019!

"Az év legjobb könyvei" #13, Könyvesblog, 2019!

 

A Pulitzer-díjakat odaítélő zsűri szerint az igaz történeten alapuló regény „egy erőteljes történet az emberi kitartásról, méltóságról és megváltásról”.

Két fiú egy pokoli iskolában, Floridában...

A kis Elwood Curtis egy szegregált, feketék lakta városnegyedben nő fel és a szívébe zárja Martin Luther King szavait, miszerint „ő is van olyan jó, mint bárki más”. A szülei elhagyták, de nagyanyjának hála Elwood megmarad a jó úton és be akar iratkozni Tallahassee egyetlen fekete főiskolájára. De ebben a világban, az 1960-as évek elején, az USA déli államaiban egy fekete fiúnak egyetlen hibát is elég elkövetnie, hogy a jövője füstbe menjen. Elwoodot elítélik, egy Nickel Akadémia nevű javítóintézetbe kerül, amelynek küldetése, hogy „testileg, szellemileg és erkölcsileg képezze” a büntetett fiúkat, ezáltal „tisztességes, becsületes emberek” váljanak belőlük.

A Nickel Akadémia valójában groteszk kínzókamra, ahol a szadista nevelői kar veri és szexuálisan bántalmazza a diákokat, a korrupt dolgozók és a helybeliek ellopják az ennivalót és a készleteket. Elwood próbál dr. King hangzatos kijelentésébe kapaszkodni, miszerint: „Vessetek minket börtönbe, mi akkor is szeretni fogunk benneteket.” Barátja, Turner szerint azonban ebben a romlott világban csak az úszhatja meg, aki maga is trükkökhöz folyamodik.

Elwood idealizmusa és Turner szkepticizmusa közt támadó feszültség olyan döntéshez vezet, amelynek következményeit évtizedeken át viselik. Colson Whitehead regénye igaz történeten alapul. Ez a floridai javítóintézet száztíz éven át működött és nyomorította meg gyerekek ezreinek életét. A Nickel-fiúk bravúros teljesítmény: megsemmisítő, sodró történet, amely egy klasszis írót állít elénk.

 

 

 

A föld alatti vasút című regénye is elnyerte a Pulitzer- és a Nemzeti könyvdíjakat, és #1 New York Times bestseller lett.

Colson Whitehead kapta 2020-ban is a Pulitzer-díjat regény kategóriában A Nickel-fiúk című nagy sikerű könyvéért. Whiteheadnek így két egymást követő regényéért sikerült elnyernie a rangos elismerést.

 

 

A kortárs világirodalom egyik legnagyobb elismerésekkel rendelkező szerzőjének könyvei most kedvezményes csomagajánlatban is elérhető. 

 

Az oldal tetejére